Žaidimas „Iššūkis“

Žaidimo „Iššūkis“ pavadinimas atspindi žaidimo idėją. Pastebėję, kad į biblioteką užsuka nemažai pamokas praleidžiančių vaikų ir paauglių, Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos darbuotojai ir mokyklų pedagogai nusprendė imtis iššūkio – sukurti mokomąjį žaidimą, sudominsiantį ne tik žinių ištroškusius, bet ir mokyklos nelankančius paauglius. Sukurtas edukacinis žaidimas pateisino lūkesčius, todėl yra diegiamas Alytaus rajono ir miesto, Klaipėdos ir Šiaulių miestų, Birštono, Ignalinos, Lazdijų, Molėtų, Zarasų savivaldybių bibliotekose bei mokyklose.

8

Žaidimo „Iššūkis“ esmė – per vieną žaidimo minutę teisingai atsakyti į kuo daugiau pateiktų klausimų ir pelnyti kuo daugiau taškų. Žaidimo klausimai yra susiję su pagrindinės mokyklos ugdymo programa, tad žaisdami šį žaidimą vaikai yra įtraukiami į mokymosi procesą bei turi galimybę pagerinti savo pasiekimų rezultatus mokykloje. Žaidimas gali būti žaidžiamas savo klasės lygoje arba bendroje lygoje, kur pateikiami įvairaus amžiaus moksleiviams skirti klausimai. Už surinktus taškus vaikai gauna žaidimo lipdukus, kuriuos klijuoja į specialias knygeles. Vėliau lipdukai pamokose keičiami į pažymius.

Per 6 mėn. Utenos rajone žaidimą aplankė ir žaidė 1132 Utenos rajono moksleivių. Buvo pastebėta, kad išaugo motyvacija mokytis, aktyviai dalyvauti pamokose ar atlikti papildomas užduotis. Ši veikla sustiprino moksleivių kontrolę ir padėjo laikytis disciplinos. Pasak vaikų, žaidimas ne tik padeda lengviau įsiminti faktus, bet ir skatina bendradarbiavimą: mokiniai kartu sprendžia užduotis, tariasi nežinodami atsakymo, lygina savo ir draugų rezultatus. Mokyklų lankomumas padidėjo, probleminiai vaikai tapo mažiau priešiški, o prasčiau besimokančiųjų rezultatai pagerėjo.