„Prewise“ gerosios e-mokymų praktikos sklaida

2014 m. rudenį Vilniuje, Suomijos ambasadoje, vyko „Prewise“ organizuotas seminaras, kuriame buvo dalinamasi gerąja praktika elektroninių mokymų rinkoje. Kviestiniai svečiai iš užsienio bei Lietuvos dalinosi savo patirtimi, įžvalgomis, skatino seminaro dalyvius klausti bei diskutuoti.

„MPS Prewise“ vykdomasis direktorius Iiro Pohjanoksa aptarė šių dienų įmonių komunikacijos ypatybes, taip pat elektroninių mokymų – vieno iš įrankių komunikacijos tobulinimui – reikšmę ir galimybes. Yvan Laurent, AIG (American International Group) mokymų vadovas, pristatė už mokymus atsakingų padalinių, įvardintų kaip Akademija, veikimą, idėją, struktūrą, funkcijas įmonėje. Akademija padeda kurti organizacinę kultūrą, tobulinti kūrybinio mąstymo įgūdžius, darbuotojams suvokti įmonės veikimo principus, tikslus ir savo indėlį joje, numatyti konkrečią ir apčiuopiamą kiekvienų mokymų naudą. Jis taip pat pasakojo apie savo ilgametę patirtį mokymų srityje.

„Prewise“ filialo Lietuvoje verslo plėtros vadybininkas Mohamedas Aragrougas, remdamasis gerąja „Western Union“ kompanijai sukurtų e-mokymų patirtimi, seminaro dalyvius supažindino su e-mokymų kūrimo etapais, bei didžiausiais iššūkiais. Šio mokymo auditorija buvo daugiakultūrė, apimanti didelį vartotojų skaičių bei skirtingas jų pozicijas: pradedant naujoku, ką tik ėmusiu kopti „Western Union“ karjeros laiptais, ir baigiant vadovu. Minėtu mokymu buvo siekiama užtikrinti gerus mokymosi rezultatus, užsiėmimų tęstinumą, net ir šiems pasibaigus. Šiuo atveju buvo labai svarbus technologinis suderinamumas bei atitinkami tehnologiniai sprendimai: užsakovas akcentavo mokymo universalumą, inovatyvumą, todėl vienas pagrindinių reikalavimų buvo mokymų pritaikymas ne tik kompiuteriams, bet ir sparčiai populiarėjantiems daugiafunkciniams mobiliems įrenginiams.